У пратњи професора физике Бранислава Миловановића четири ученика друге године посетила су Факултет за физичку хемију Универзитета у Београду у оквиру манифестације „Наука око нас 11“ у суботу 16.11.2019. у периоду од 10h до 14h.

Ученици су најпре присуствовали серији предавања са тематиком „Ритам хаоса, таласа и осцилација“ и упознали се са природним законима који одређују наш свакодневни живот кроз ова занимљива предавања. Након серије предавања, ученици су у пратњи студената и особља Факултета изводили експерименталне вежбе које су у тесној вези са планом и програмом хемије и физике за средње школе, те су ове активности представљале својеврсну додатну наставу за ученике.

На наредним часовима физике и хемије имали су излагања везана за проблематику којом су се бавили у експерименталним вежбама, која су протекла веома успешно.

Јако смо задовољни протеклом манифестацијом и унапред се радујемо поновној посети следеће године.